Proflex 100 për joints - komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare
Proflex 100 për joints - komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

i Artries – shtues ushqimit biologjikisht aktiv (BAA) që përmban sulfate chondroitin dhe rekomanduar si një burim shtesë të monosakaride glukosamine (një nga komponentët e chondroitin prodhuar nga indeve të nyjeve të nyjeve dhe është pjesë e lëngut synovial) P. >Forma

Release dhe përbërja

Forme dozimi e Bad Proflex 100 – kapsula: 0.5 g, me një nuhatjes specifike peshk; në kapsulë përmban hidrolizant enzimatik e indeve kërcor të kallamar, salmon, rrezet dhe peshkaqenë (60 copë në një kavanoz plastik, kartona letër 1 Bank).

Përbërja 1 kapsulë:

 • përbërësit aktiv: chondroitin sulfate –

  3 45 Proflex 100 për joints  komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

  0.068 g, glukosamine – 0,11 g;

 • predhë: xhelatinë, bojë ushqim – dioksid titaniumi

.

1 kapsula kalori nga 1.69 kcal.

Ushqimi dhe vlera e energjisë nga 1 kapsulë: proteina – 0,32 g, karbohidratet 0.07 g, yndyrë – 0.01 g

Pronat e komponentëve Proflex 100

kapsula Aksion Proflex 100 është i bazuar në aktivitet të lartë biologjike të komponentëve të tij -. Kompleksi unik e natyrshme e organizmave të kërcit unik detare

Përpunimi i lëndëve të para është bërë në teknologji të veçantë që lejon substancave aktive të kërc në gjendje të lehtë të tretshëm të tretshme, në mënyrë të konsiderueshme rritjen e efikasitetit të Artries plotësuar në krahasim me mjete tradicionale. Kur gëlltitje zhytur plotësisht BAD, pavarësisht nga statusi i traktit gastrointestinal (traktin gastrointestinal). Chondroitin dhe glucosamine nga kërc e kallamar, salmon, rrezet dhe peshkaqenë të ketë një shkallë të lartë të sulfation.

Proflex 100 është një Suplementi multi-komponent i përbërë nga substanca të lehtë të tretshëm të nevojshme për shëndetit përbashkët: glukosamine dhe chondroitinsulfate (materialeve të ndërtimit për kërcit), kolagjeni dhe amino acide. Mungesa e këtyre substancave çon të veshin të shpejtë të indeve kërc, inflamacion i nyjeve dhe deformim të tyre. BAD stimulon prodhimin e lëngut synovial, rritjen e lëvizshmërisë të nyjeve deformuara, duke reduktuar dhimbjen. Kolagjenit tretshëm në kapsula përmirëson forcimin e përbashkët dhe ligamenteve të dy nyjeve të vogla dhe të mëdha.

>>>>  Varicosin - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

përbërësit aktiv për nyjet e Artries ka efektin e mëposhtëm:

 • normalizes prodhimin e lëngjeve synovial;
 • ngadalësojë ndarjen

  e kërc të nyjeve;

 • stimuluar biosintezën e glycosaminoglycans;
 • të kontribuojë në forcimin e flokëve dhe thonjtë;
 • kontribuojë në dhimbje në nyje dhe shpinë.

Indikacionet për përdorimin e Proflex 100

një gjendje në të cilën ajo është e rekomanduar për të marrë shtojcave:

 • inflamatore dhe sëmundjet degjenerative të kyçeve (osteoartriti, artriti) – për parandalimin dhe si pjesë e terapise kompleks baze;
 • lezione inflamatore dhe metabolike-distrofike e nyjeve – për të përshpejtuar funksionet rigjeneruese e indeve kërc;
 • dëmtim të ligaments dhe tendons për të përshpejtuar procesin e formimit dhe shërimin e tyre.
 • Perdorimi i kortikosteroidet dhe NSAID (shtesa jo-steroidal anti-inflamator) – për mbrojtjen e kërcit kundër

  4 42 Proflex 100 për joints  komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

  dëmin si pasojë e terapise me këto shtesa;

 • ngarkesa të larta në sistemin musculoskeletal, duke përfshirë atletët profesionistë si një tonik.

Gjithashtu Artries rekomanduar për të marrë për forcimin e flokëve dhe thonjtë, për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, normalizimin e metabolizmit të kalciumit në indet e kockave.

Kundërindikimet Proflex 100

 • fëmijëve dhe adoleshentëve nën 14 vjeç;
 • shtatzënisë dhe gji;
 • rritur hypersensitivity individuale për komponentët.

Rekomandimet për përdorim Proflex 100

Kapsula janë marrë me gojë gjatë një vakt.

Recommended dozimin regjim: fëmijët mbi 14 vjeç dhe të rriturit:. 2 copë 2 herë në ditë

Kohëzgjatja Kursi është 1 muaj. Nëse është e nevojshme, të përsëritur pas 1 muaji.

udhëzime

Speciale Proflex 100

BAD për nyjet e Proflex 100 nuk është plotësuar.

Të jenë të vetëdijshëm se chondroprotectors efektive vetëm për 1 dhe 2 fazat e artritit, kur kërc është ende shëruese. Në fazën e 3-të osteoarthritis kërc është shkatërruar pothuajse

plotësisht dhe për të marrë chondroprotectors padobishme.

Përdorimi i rregullt i kapsula Artries ndihmon të ngadalësojë përparimin e proceseve degjenerative në shpinë, indeve të buta paravertebral dhe nyje. Pra Artries përshkruara kurs 1-6 muaj.

>>>>  Black Latte për humbje peshe - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Para se të përdorni shtojcave duhet të konsultoheni me një mjek.

Termat dhe kushtet e magazinimit Proflex 100

Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve, e thatë, vend të errët në një temperaturë prej 25 ° C. për shkak të hygroscopicity të lartë të kapsulave, kur duke përdorur shishe me vulë pambuku duhet të ruhen në një formë të mbyllur.

Çdo person jo vetëm që ka shenjat e gishtave të veçantë, por edhe gjuha.

Sipas shumë shkencëtarëve, vitaminë komplekset janë praktikisht të padobishme për njerëzit.

Pas rënies nga një gomar, ju jeni më shumë gjasa për të thyer qafën e tij se sa duke u pakësuar një kalë. Vetëm mos të përpiqet për të hedhur poshtë këtë pohim.

Shkencëtarët amerikanë kryer eksperimente në minj dhe erdhi në përfundim se lëng shalqi pengon zhvillimin e arteriosklerozës. Njëri grup i minjve pinë ujë të thjeshtë, dhe lëng dytë shalqi. Si rezultat i kësaj, veglat prej grupit të dytë ishin të lira

3 46 Proflex 100 për joints  komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

nga pllaka kolesterolit.

Artikulli paraprakReproston Forte tableta nga prostatitis – komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare
Artikulli tjetërçaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe – Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.