Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sipas statistikave, nga sëmundjet e sistemit musculoskeletal vuan 70% të popullsisë. Kjo është për shkak se kockave, kërc dhe nyjeve janë nënshtruar vazhdimisht për ngarkesa. Sëmundjet e sistemit musculoskeletal dëmtojnë cilësinë e jetës, që çojnë në lëvizshmëri të reduktuar dhe kërkojnë trajtim afatgjatë. Ndër shtesa efektive që janë në gjendje të organizojnë punën e sistemit musculoskeletal referohet Nautubone.

Përbërja Nautubone

Kjo shtojcë i takon kategorisë së shtojcave ushqimore dhe ka një përbërje komplekse. Forma e dozimit – kapsula, ato përbëhen nga përbërësve aktivë dhe ndihmëse

.

Përbërës kryesor aktiv eshte glukosamine sulfate

4 21 Nautubone  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

nga kategori chondroprotection, e cila ka aftësinë për

të forcuar dhe rindërtuar indeve kërc.

Përveç glukosamine sulfate, përbërja përfshin:

 1. Dry ekstrakti i lëvores së shelgut argjendi. Ekstrakt i pasur me vitamina dhe taninet, flavonoids, pra ka efekte të fuqishme anti-inflamator dhe analgjezik.
 2. acid askorbik. Stimulon procesin e kolagjenit dhe enzimeve të përfshira në formimin e kërc dhe tendons.
 3. The oksid magnezi. I takon kategorisë së stimuluesve, përmirëson proceset enzimatike në indet e kockave.
 4. Horsetail ekstrakt në një formë të thatë. Heq inflamacion, promovon sekretim e toksinave dhe kolesterolit, përmirëson imunitetin e përgjithshme dhe lokale.
 5. laktat kalciumi. Rrit fuqinë e kockave, ndihmon kripërat nxjerr të metaleve të rënda. Përveç kësaj laktat kalciumi ka një veprim antihistaminik.

Midis përbërësve ndihmëse e aditivëve biologjikisht aktive përfshin dioksidin silikon, monohidrat laktoze dhe stearat kalciumi.

Balm Nautubone gjithashtu përmban një shumë të ekstrakteve të dobishme bimore dhe ekstrakte. I njëjti element përbërës aktiv – glukosamine sulfate. Por përveç kësaj, përbërja përmban:

 1. Chaga.
 2. Horsetail.
 3. Një përzierje e frutave murriz, u rrit hips, hirit mal dhe rrush pa fara e zezë.
 4. Rhizomes të Comarum palustre.
 5. Rrënjët thata e Hedysarum dhe jamball.
>>>>  Kapsula Diabeters nga diabeti - opinionet, çmimi, ku për të blerë, përbërësit, si e bën këtë punë?

biologjikisht aktive shtesë në formën e xhel është i përbërë nga substanca të sigurta që nuk shkaktojnë alergji:

 1. alkoolit formik. Ul inflamimin, përmirëson metabolizmin në qese prekur përbashkët.
 2. Glucosamine sulfate.
 3. kolagjenit. Ofron forcë dhe elasticitet të indit lidhor.

 4. Vaji eukalipt. Heq dhimbjen dhe ënjtje, ka aktivitet plagë-shërimit.
 5. The mente. Ka një efekt të fortë analgjezik.
 6. Vaji i karafil. Relakson muskujt pas ushtrimit intensive redukton dhimbjet.

Indikacionet për përdorimin e Nautubone

Nautubone sukses përdorur në terapi komplekse të patologjive te sistemit muskulor – artrit, arthrosis, osteochondrosis, periarthritis scapulohumeral, spondylosis. Suplementi është e themeluar mirë në trajtimin e ankylosis -. Palëvizshmëri jonormale të nyjeve

Në praktikë mjekësore mjet administrohet në pacientët me thyerje komplekse kockave për të përshpejtuar bashkim dhe për të parandaluar zhvillimin e proceseve degjeneruese. Justifikuar përdorimin e plotësuar prophylactically, sidomos në rritjen e ngarkesës në shpinë, për të reduktuar ndikimet negative në sistemin musculoskeletal.

3 19 Nautubone  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

P>

qark Application Nautubone

Metoda e administrimit dhe dozen varet nga metoda e prodhimit të shtojcë dhe diagnoza. Nautubone prodhuar në formën e kapsulave dhe balsam (oral), dhe në formë xhel (për përdorim në natyrë).

Gel është përdorur vetëm topically, duke aplikuar atë në zonat problematike dhe butësisht massaging. Duke marrë kapsula është kryer gjatë një vakt, doza ditore nuk duhet të jetë më shumë se 3 kapsula. Balsam brenda përdoret, jo më shumë se 10 ml në ditë.

Kundërindikimet Nautubone

Nautubone tolerohet mirë nga pacientët, por një numër i contraindications të është. Shtesë për administrim oral e ndaluar për përdorim në rast të alergji cdonjerit përbërësi të përbërjes. Nuk rekomandohet për përdorim me shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji.

shtojcë në formë xhel nuk mund të përdoret kur tendenca për skuqjen alergjike, dhe prania në djegiet e lëkurës, plagosje. Prandaj, trajtimi i parë duhet të kryejë një test të ndjeshmërisë. Një sasi e vogël e xhel aplikuar në lëkurë në bend bërryl, dhe 2-3 orë për të vlerësuar

rezultatin. Nëse lëkura është reddened, ka pasur një kruarje, pastaj aplikoni ilaç pamundur.

Çmimi Nautubone

Nautubone mund t’i atribuohet në kategorinë e shtojcave ushqimore të një kategori të çmimeve mesatare.

set çmimin më të lartë në produkt në formën e balsam nga … për 250 ml. kapsula lirë dhe ata të kushtojë diku nga 200 deri në 250 rubla për 30 Grand.

Shqyrtime Nautubone

shumica e komente rreth produktit janë pozitive. Konsumatorët thonë përbërjen sigurt dhe natyrore, rezultate të mira terapeutike në trajtimin e artritit dhe osteoarthritis. Ndër të metat ndajë atë Supplement vështirë për të gjetur në farmaci në tregun e lirë.

Anna, 38 vjeç, “mori kapsula Nautubone nga osteoarthritis Dhimbja është zhdukur menjëherë, por pas rreth 2 javësh Por pas një muaji kam harruar në lidhje me sëmundjen për një kohë të gjatë..”.

Sergei, 60 vjeç, “kapsula janë marrë në bazë të rekomandimit të mjekut pas një frakturë të ndërlikuar të këmbës Si rezultat, kockave shëruar normalisht pa tendosje dhe në më pak se një muaj. dhe një e gjysmë “.

Marina, 56 vjeç,:. “vuajnë nga artriti për 10

2 11 Nautubone  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

vjet përmirësim të qëndrueshme në shëndetin erdhi pas fillimit gjunjë smeared rregullisht me një xhel Nautubone. dhimbje dhe ngurtësi në nyje me shpejtësi zhduket, Can lëvizin lirisht “.

Basil, 48 vjeç, “.. Shtojca marrë një kurs prej 30 ditësh me prishet Kjo ndihmon ankylosis që ndikon 5 vitet e fundit”

Artikulli paraprakKeraderm – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Artikulli tjetërVaricosin – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.